ifa derneği, hafız, hafızlık sponsorluğu, bağış yap, endonezya

ifa Derneği - Suyun Yolculuğu - Temiz Suya Hasret Bedenler


Hayatta En büyük Nimet Sudur. Hayat onunla kaimdir.
Burası Bangladeş
Burada acı olan şey böylesine gelişmiş bir dünyada insanlar açlık ve susuzluktan topluca ölümlerin olması. Artık insanları susuz bedenlerdeki sağlıksız hallerinden tanıyoruz. Tıpkı pis suyun bedene verdiği hastalıkları tanır gibi. Biz bu yolda onlarca annenin çocuklarını susuzluktan ve pis sudan kaynaklanan hastalıklardan kaybettiğine şahit olduk. Bugün bedenimizde zehirli sarmaşık gibi yayılan pis su, başta Arakan mülteci köyleri olmak üzere Bangladeş’in tamamını esir almış durumda. Burada hayat o kadar kısa ölümler o kadar ansızın ki; hiç kimse bir temel üzerine kurmuyor küçük evlerini. İnsanlar Çekilen bu büyük acıların üzerine nasıl sağlam bir temel kurabilirler ki . Ben fakirlerin arasından en fakirin seçildiği Bangladeş’im. Her gece tenceresinde yemek yerine taş kaynatan sabır kalesi gibi anaların ağıtlarına şahitlik ediyorum keşke kendi kendime şu zifiri karanlığın içinden omuzuna bir pirinç çuvalını yüklenmiş olarak birileri gelse. Burada temiz suyun adı; erişmektir yaşlı gözlerle edilen samimi dualara.
Yaşanan su problemine çözüm olabilmek için hayatın ortak dili su sloganıyla faaliyete geçirdiği su kuyusu projeleri tüm hızıyla devam ediyor. Desteğinizle binlerce insanın yararlanabileceği temiz suyu susuz bedenlere ulaştırıyoruz.
****
Biz oralara, birer misafir olarak değil, daimi birer nefer olarak, birer muhacir olarak gidiyor ve yaptığımız tüm bu faaliyetlerle kısa zamanda uyum sağlıyoruz. Gittiğimiz her yeri vatanımız sayıyor ve Rasülüllah’ın Medine’sinde yaptığı şu duasını tekrar ediyoruz. Ya Rabbi! Bize Medine’yi sevdir. Sevginin ve merhametin her şeyin anahtarı olduğunu biliyoruz. İşte tam da bunun için en uzak coğrafyalara dahi nefsimizi Allah rızası karşılığında satarak kendimizi bu kutlu yola, bu, sahabe-i güzinin yoluna feda ediyoruz. Siz de gelin, bu kutlu yola bizimle gönül koyun, gönüllümüz olun.

İfa Derneği, Uluslararası Kardeşlik Derneği

Çağrı Merkezi

+90 216 650 84 61

Cumhuriyet Mah. Libadiye Cad.
No:43/A-2 Üsküdar / İSTANBUL

[email protected]

Online Bağışlarınız Güvence Altında

secure-card

Copyright © 2019 ifa Derneği Tüm Hakları Saklıdır.