ifa derneği, hafız, hafızlık sponsorluğu, bağış yap, endonezya

Sünnet Organizasyonu


ifa derneği, filipinler, sünnet organizasyonu
30/10/2019
ifa derneği, filipinler, sünnet organizasyonu

FİLİPİNLER’İN BASKENTİ MANİLA ŞEHRİNİN TAGUİG BÖLGESİNDE SÜNNET ORGANİZASYONU İCRA EDİLDİ

İFA Derneği olarak, 21 - 24 Ekim 2019 tarihlerinde Uzak Doğu’nun adalar ülkesi olan Filipinler’de sağlıklı sünnet organizasyonu düzenledik.

Alanında profesyonel doktorların tecrübelerinden yararlanılarak düzenlenen bu sünnet organizasyonu Filipinler Taguig şehrinde icra edilmiştir.

‘Kirvem olur musun?’ projesi kapsamında gerçekleşen bu organizasyonda onlarca etnik ırktan çocuğun hidayetine vesile olduk.   
21 – 24 Ekim 2019’de Filipinler’in Taguig şehrinde gerçekleştirdiğimiz sağlıklı sünnet organizasyonumuz gibi bu organizasyonda da bizlere sünnet organizasyonumuz boyunca destek olan doktorlarimiz ve gönüllülerimiz sayesinde sorunsuz bir şekilde organizasyonumuzu tamamladık.

Başta İstanbul Hisar Hastanesi olmak uzere Acıbadem ve Kocaeli Eğitim Araştırma Hastanesi gönüllü doktorların katılımı ile gerçekleşen bu organizasyon, modern sağlık koşulları göz önünde bulundurularak ve hijyen konusu esasa alınarak uygulanmıştır. Tamamen ücretsiz yapılan bu sünnet organizasyonumuzda, binlerce çocuğun sağlıklı sünnet olmasına vesile olan hayır sahiplerine teşekkür ederiz.

Filipinler’den dönen sağlık ve organizasyon ekibimiz, organizasyon icra edilirken, yaşanan duygulu anları, çocukları sünnet olan velilerin mutluluğunu ve dünyanın dört bir yanından bu sünnetin ihyası için emek sarfeden ve yardım eden Müslüman kardeşleri için çok dua ettiklerini ifade ettiler.  

İFA Derneği olarak bu güzel anları bizlere tüm gerçekliğiyle yansıtan ekibimize teşekkürlerimizi iletiyoruz.

SON HABERLER

“Herkes Kendisinin Doktorudur”.
27/03/2020

Salgın Hastalıklar

Tıbbı Nebevîde hastalıklar ikiye ayrılır. Birincisinde hekim müdahalesine ihtiyaç duyulmaz. İkincisinde ise tedavi, araştırmaya ve incelemeye bağlıdır.

Işık Olabilmek..
16/03/2020

Işık Olabilmek..

11-12 mart tarihlerinde Bangladeş-Teknaf şehrinde Lada mülteci kampında gönüllülerimizin destekleriyle güneş paneli dağıtımı gerçekleştirildi.

Ramazan Ayı Yaklaşırken
26/02/2020

Ramazan Ayı Yaklaşırken

Eşhuru hurum” (haram aylar)dan olan Receb ayı, Şehrullah yani Allâhü Teâlâ’nın ayıdır. Bu aya oruçlu girmeli ve bu ayda çok ilticâ etmelidir.

Endonezya'da Bir Müessese
24/02/2020

Bir Müessese..

Uzakdoğu’nun adalar ülkesi Endonezya’da Klaten şehrinde erkek talebelere tahsis edilmek üzere 120 kişilik Hafızlık Eğitim Külliyesi hizmet hayatına başladı.

Rahmete Vesile "Su Kuyusu"
11/02/2020

Rahmete Vesile

Bangladeş’te yaşanan su sorununa çözüm olabilmek için "Bir Damla Hayat Damlalarca Rahmet" sloganıyla hayata geçirdiğimiz su kuyusu projeleri devam ediyor.

İfa Derneği, Uluslararası Kardeşlik Derneği

Çağrı Merkezi

+90 216 650 84 61

Cumhuriyet Mah. Libadiye Cad.
No:43/A-2 Üsküdar / İSTANBUL

[email protected]

Online Bağışlarınız Güvence Altında

secure-card

Copyright © 2019 ifa Derneği Tüm Hakları Saklıdır.