ifa derneği, hafız, hafızlık sponsorluğu, bağış yap, endonezya

Ramazan Ayı Yaklaşırken


Ramazan Ayı Yaklaşırken
26/02/2020
Ramazan, İftar, Endonezya, Kardeşlik, Sofra, Bereket, Receb-i Şerif, Üç aylar

 

RECEB-İ ŞERÎF

ALLÂHÜ TEÂLÂ’NIN AYI

“Eşhuru hurum” (haram aylar)dan olan Receb ayı, Şehrullah yani Allâhü Teâlâ’nın ayıdır. Bu aya oruçlu girmeli ve bu ayda çok ilticâ etmelidir. Receb ayının birinci günü oruç tutanlara 3 senelik, ikinci günü oruç tutanlara 2 senelik, üçüncü günü oruç tutanlara ise 1 senelik nâfile oruç sevâbı verilir. Bu, hadîs-i şerîf ile sâbittir. Üç günden sonra her gününe birer ay oruç sevâbı verilir.

Endonezya’da Receb-i Şerif ayına hürmet

Endonezya'da  Türk ve Endonezyalı gönüllüler tarafından kurulan  "Yayasan Tahfidz Sulaimaniyah" -Bogor hafızlık kursunda eğitim gören talebeler; bu aya hürmeten oruçla başladılar. İftar sonrası hafızlık yapan talebeler kendilerine destek veren tüm hayır sahiplerine hayır dua ederek geceyi ihya ettiler.

 

SON HABERLER

“Herkes Kendisinin Doktorudur”.
27/03/2020

Salgın Hastalıklar

Tıbbı Nebevîde hastalıklar ikiye ayrılır. Birincisinde hekim müdahalesine ihtiyaç duyulmaz. İkincisinde ise tedavi, araştırmaya ve incelemeye bağlıdır.

Işık Olabilmek..
16/03/2020

Işık Olabilmek..

11-12 mart tarihlerinde Bangladeş-Teknaf şehrinde Lada mülteci kampında gönüllülerimizin destekleriyle güneş paneli dağıtımı gerçekleştirildi.

Ramazan Ayı Yaklaşırken
26/02/2020

Ramazan Ayı Yaklaşırken

Eşhuru hurum” (haram aylar)dan olan Receb ayı, Şehrullah yani Allâhü Teâlâ’nın ayıdır. Bu aya oruçlu girmeli ve bu ayda çok ilticâ etmelidir.

Endonezya'da Bir Müessese
24/02/2020

Bir Müessese..

Uzakdoğu’nun adalar ülkesi Endonezya’da Klaten şehrinde erkek talebelere tahsis edilmek üzere 120 kişilik Hafızlık Eğitim Külliyesi hizmet hayatına başladı.

Rahmete Vesile "Su Kuyusu"
11/02/2020

Rahmete Vesile

Bangladeş’te yaşanan su sorununa çözüm olabilmek için "Bir Damla Hayat Damlalarca Rahmet" sloganıyla hayata geçirdiğimiz su kuyusu projeleri devam ediyor.

İfa Derneği, Uluslararası Kardeşlik Derneği

Çağrı Merkezi

+90 216 650 84 61

Cumhuriyet Mah. Libadiye Cad.
No:43/A-2 Üsküdar / İSTANBUL

[email protected]

Online Bağışlarınız Güvence Altında

secure-card

Copyright © 2019 ifa Derneği Tüm Hakları Saklıdır.