ifa derneği, hafız, hafızlık sponsorluğu, bağış yap, endonezya

Bir Müessese..


Endonezya'da Bir Müessese
24/02/2020
Endonezya, Hafız, Süleymaniye, Jakarta, Yardım, Kuran, Müessese, Afrika, Hicaz

Endonezya’da Bir Müessese

Endonezya’da Jogjakarta-Klaten şehrinde “Joglo Tumiyono” bölgesinde Hamidiye Hafızlık Müessesi Açıldı

Uzakdoğu’nun adalar ülkesi Endonezya’da Klaten şehrinde erkek talebelere tahsis edilmek üzere 120 kişilik Hafızlık Eğitim Külliyesi hizmet hayatına başladı.

Endonezya’da açılan bu külliye de, yüzlerce çocuk kaliteli hafızlık eğitimin yanı sıra yemek ve barınma imkânını da sahip olacak. Aynı zamanda sosyal bir alan olarakta tasarlanan bahçesinde Endonezyalı onlarca aile güzel vakit geçirebilecek. 

Endonezya’da Türk iştirakçilerin kurduğu Yayasan Tahfidz Sulaimaniyah Derneği olarak Hamidiye ismiyle hizmet verecek olan Hafızlık müessesesinde yüzlerce talebe on ay gibi kısa bir sürede hafızlıklarını tamamlayacak.

Açılışta kalabalık bir toplulukla anlamlı bir merasim icra edildi. Bina Widodo Makmur vakfı tarafından hem bir sosyal alan hem de eğitim müessesi olarak inşa edildi. Özellikle çok amaçlı salon olarak kullanılacak alan kubbeli alan Kudus mimarisiyle inşa edildi. Kullanılan ahşap nadir yetişen ve yüksek kaliteli tik ağacından imal edildi. Kullanılan işlemelerde yaklaşık 36 oyma sanatçısı kullanıldı. Oyma sanatında Endonezya ülkesine has motifler örnek alındı.

SON HABERLER

“Herkes Kendisinin Doktorudur”.
27/03/2020

Salgın Hastalıklar

Tıbbı Nebevîde hastalıklar ikiye ayrılır. Birincisinde hekim müdahalesine ihtiyaç duyulmaz. İkincisinde ise tedavi, araştırmaya ve incelemeye bağlıdır.

Işık Olabilmek..
16/03/2020

Işık Olabilmek..

11-12 mart tarihlerinde Bangladeş-Teknaf şehrinde Lada mülteci kampında gönüllülerimizin destekleriyle güneş paneli dağıtımı gerçekleştirildi.

Ramazan Ayı Yaklaşırken
26/02/2020

Ramazan Ayı Yaklaşırken

Eşhuru hurum” (haram aylar)dan olan Receb ayı, Şehrullah yani Allâhü Teâlâ’nın ayıdır. Bu aya oruçlu girmeli ve bu ayda çok ilticâ etmelidir.

Endonezya'da Bir Müessese
24/02/2020

Bir Müessese..

Uzakdoğu’nun adalar ülkesi Endonezya’da Klaten şehrinde erkek talebelere tahsis edilmek üzere 120 kişilik Hafızlık Eğitim Külliyesi hizmet hayatına başladı.

Rahmete Vesile "Su Kuyusu"
11/02/2020

Rahmete Vesile

Bangladeş’te yaşanan su sorununa çözüm olabilmek için "Bir Damla Hayat Damlalarca Rahmet" sloganıyla hayata geçirdiğimiz su kuyusu projeleri devam ediyor.

İfa Derneği, Uluslararası Kardeşlik Derneği

Çağrı Merkezi

+90 216 650 84 61

Cumhuriyet Mah. Libadiye Cad.
No:43/A-2 Üsküdar / İSTANBUL

[email protected]

Online Bağışlarınız Güvence Altında

secure-card

Copyright © 2019 ifa Derneği Tüm Hakları Saklıdır.