ifa derneği, hafız, hafızlık sponsorluğu, bağış yap, endonezya

Kurban

kurban

Kurbanlarınızı Endonezya, Bangladeş, Filipinler ve Kamboçya'daki başta ilim talebelerine ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

TLKurban

Kurban Allaha yakınlaşmanın, muhabbetimizin ve şükrümüzün mukaddes bir ifadesidir. Paylaşılan her Kurban arada mesafeler olsa bile gönülleri bir araya getirir ve yüzlerde mutluluğa sebep olur. Derneğimizin yürüttüğü kurban organizasyonları vesilesi ile hayırsever Müslümanlar; Bangladeş, Arakan(Mülteci Kampları), Filipinler ve Endonezya’da binlerce ailenin sofrasına müsafir olmaktadır. Unutulmamalıdır ki Hazreti Allah’a adanan her kurban yetimler ve muhtaç olan aileler için bir bayramdır. Kurbanlarınızla fakir diyarlardaki ihtiyaç sahiplerinin bayramına vesile olabilirsiniz.

365 gün boyunca 7/24 adak, akika, nafile, şükür ve şifa kurbanlarınızı bağışlayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Vekâlet yoluyla kurban nasıl kesilir ?

Kurbanı, kişi kendisi kesebileceği gibi, vekâlet yoluyla başkasına da kestirebilir. Vekâlet yoluyla kurban kestiren kişi, bulunduğu yerdeki birisine vekâlet verebileceği gibi, başka bir yerdeki kişi veya kuruma da vekâlet verebilir. Vekâlet, sözlü veya yazılı olarak verilebileceği gibi telefon, internet, faks ve benzeri iletişim araçları ile de verilebilir.

Vekalet cümlesi nasıldır?

Kurbanımı almaya aldırmaya, Kesmeye kestirmeye ve hisselendirmeye sizi vekil tayin ettim.

Bir kurban bağışı ne kadardır?

1 büyükbaş hisse bedeli veya bir küçükbaş kurban bedeli 100 $ ’dir.

100 Usd/90 Euro üzerinden toplanacak olan hisseler Endonezya, Filipinler ve Bangladeş’te kesilecektir.

Vacip Kurban Bayramın hangi günü kesilecektir?

Kurbanlarımız kesim yapılacak ülkedeki bayram günlerine riayet edilerek (en geç 2. Gün akşamı) kesilecektir. Bu tarihler Türkiye’deki Kurban Bayram tarihleri (±1) gün ile farklılık arz edebilir.

Kurban sahiplerinin isimlerini kimlere ulaştırmamız gerekiyor?

Hisse sahiplerinin isimlerini internet sitemizdeki bağış ekranından veya 0216 650 84 61, 0850 302 73 75 ve 0505 100 50 33 No’lu telefon numaralarından bizlere bildirebilirsiniz. 

kurban, kurban bağışla, kurban bayramı, vacip kurban

Kurban ödemeleri ne şekilde yapılabilir?


Ödemeler online bağış sisteminden, banka hesaplarımız aracılığıyla, sesli yanıt sistemimiz ve dernek merkezimizde makbuz karşılığı elden teslim etmek suretiyle yapılabilir.

 

Banka ödemelerinde gönderim masrafı kesiliyor mu?


KuveytTürk Katılım Bankası'nın ATM’lerinden ve banka içi gişe işlemlerinden herhangi bir ücret kesintisi olmamaktadır. Banka içerisinden yapılacak işlemlerde görevliye, ödemenin bağış ekranından yapılmasını hatırlatınız.
Ziraat Bankası ATM’lerinin ''kartsız işlem'' menüsünden yapılan ödemelerden kesinti alınmamaktadır.Ziraat bankası Atm'lerinden yapılan ödemelerde kurban ödemelerinin sıhhatli bir şekilde tespiti için mutlaka çağrı merkezimiz arayarak Yatıran kişinin TC Kimlik numarasının ilk 5 hanesinin verilmesi gerekmektedir.

PTT ve tüm bankaların internet üzerinden ''EFT'' ve ''Havale'' işlemlerinden cüz’i miktarlarda gönderim masrafı kesilmektedir.

Ziraat Bankası’nın gişelerinden yapılacak ödemelerden havale masrafı kesilebilir.

Gönderim masrafı kesilecek şekilde ödeme yapılacaksa, masrafın gönderilecek olan kurban meblağından düşmeyecek şekilde yapılmalıdır.

 

Kurban kesiminden sonra bilgilendirme nasıl yapılacak?


Yıl boyu kesilen adak, akika, nafile, şükür, şifa kurbanlarında, kurban sahiplerinin bizlere bildirmiş olduğu telefon numaralarına, Kurban kaydı, kurbanın nerede kesileceği bilgisi ve kesim görüntüsü, SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

Kurban Bayramı günlerinde, kurban kesim organizasyonlarında yaşanan yoğunluk ve kesim yapılan mahallerdeki şartlar sebebi ile video veya fotoğraf ile geri bildirim yapılamayacaktır.

Bu hususların haricinde öğrenmek istediğiniz mevzular da çağrı merkezimizi 7/24 arayabilirsiniz.

İFA Derneği Kurban Birimi

İstediğiniz bağışı sepete ekleyip, hepsini tek seferde ödeyebilirsiniz.
BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış Sepetiniz Boş

Toplam Tutar

0 ₺

İletişim Bilgileri

Bağışınızı güvenli bir şekilde bankanın arayüzü üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İfa Derneği, Uluslararası Kardeşlik Derneği

Çağrı Merkezi

+90 216 650 84 61

Cumhuriyet Mah. Libadiye Cad.
No:43/A-2 Üsküdar / İSTANBUL

[email protected]

Online Bağışlarınız Güvence Altında

secure-card

Copyright © 2019 ifa Derneği Tüm Hakları Saklıdır.